Impregnit – Impregnace přímo od výrobce

Impregnace
od výrobce

Snadné čištění a co nejjednodušší údržba je jednou z nejvíce ceněných vlastností každé venkovní dlažby.

Unikátní technologie, kontinuální vývoj a inovace napomáhají neustálému zlepšovaní ochranného účinku Impregnitu na povrchu dlažby. Impregnujeme veškerou naši venkovní dlažbu, tzn. jak dlažbu s tryskaným povrchem, tak i reliéfní dlažbu s povrchem jemně tryskaným.

Co je cílem impregnace

Úlohou dobré impregnace tedy není absolutní zabránění proniknutí vlhkosti do povrchu dlaždice, ale jeho výrazné omezení a zpomalení. Zákazník tak získává více času na úklid terasy například po grilování, nebo po večerní oslavě.

Impregnace pronikne do pórů a kapilár na povrchu dlaždice, kde vytváří kvalitní ochranu proti vnikání kapalin. Povrch dlažby se hydrofobizuje (odpuzuje vodu), ale současně nedochází k omezení difúze vodních par, aby přirozená vnitřní vlhkost měla možnost unikat. Díky impregnaci se také snižuje možnost vzniku výkvětů.

Zde je si potřeba uvědomit, že cílem impregnování povrchu dlažby není 100% zapečetění jejího povrchu před vlhkostí, protože tak bychom naopak výrazně zvýšili riziko uklouznutí v chladných obdobích roku.

Jak impregnujeme

Nanesení impregnace je vždy prováděno průmyslově. Impregnuje se nášlapná plocha, protože impregnování ostatních částí dlažby, by mohlo negativně ovlivnit následné spárování, nebo případné lepení dlažby.

Impregnace Vám na povrchu dlažby vydrží několik let, a to v závislosti na intenzivně používání. Obnova impregnace v budoucnu je velmi jednoduchá. Impregnit nabízíme v plastových obalech o objemu 1 litr, které stačí na regeneraci 10 m2 terasy.

Vývoj impregnace bude i nadále jedním z našich nejdůležitějších cílů, abychom Vám, našim zákazníkům, nabídli co nejvyšší komfort při péči o Vaši terasu.