Impregnace a ochranné prostředky na dlažbu

IMPREGNACE PRO DLAŽDICE S TRYSKANÝM POVRCHEM

Impregnit – impregnační nátěr pro teracovou dlažbu s tryskaným povrchem.
Dodavatel: Topteramo s.r.o.
REBAtex BI – impregnace REBAtex BI je vodnatá, neředitelná, bezbarvá impregnace, neobsahující rozpouštědla. Slouží pro impregnaci betonových desek, teraca, vymývaného betonu, zámkové dlažby aj. Zabraňuje vsakování tekutin do povrchu dlažby. Jejím použitím se dosáhne ochrany podkladu proti běžným a agresivním nečistotám (např. skvrny od oleje, znečištění potravinami). Impregnované plochy jsou odolné proti povětrnostním vlivům, odpuzují nečistotu, olej a vodu. Povrchová struktura zůstává zachována, nedochází ke změně barvy a lesknoucímu se efektu. Impregnace je prodyšná, vyznačuje se vysokou hloubkou nasáknutí do výrobku a dobrou odolností proti alkáliím.
Dodavatel: REMEI CZ s.r.o.

IMPREGNACE A OCHRANNÉ PROSTŘEDKY PRO DLAŽDICE S BROUŠENÝM POVRCHEM

Flor Acryl Super – univerzální konzervační a ochranný prostředek. Vytváří na hladkých plochách odolný a dlouhodobý ochranný film, který chrání před mechanickým a chemickým poškozením povrchu. Snižuje nebezpečí uklouznutí, je bezbarvý, samolešticí a odpuzuje špínu.
Dodavatel: Minec a.s.
IMESTA® IBS 29 – oleofobizační silikonová emulze na bázi silanů, siloxanů a silikonových pryskyřic. Chrání proti mastnotě a znečištění, je vodou ředitelná, bílé až nažloutlé barvy. Na rozdíl od běžně používaných silikonů působí nejen hydrofobně, ale má i výrazný oleofobní účinek, který umožní snazší očištění impregnovaného povrchu od olejů, barev, lepidel a graffiti.
Dodavatel: IMESTA, spol. s r.o.
AKEMI Nr. 10- 2012 – prostředek na teracovou dlažbu, který snižuje nebezpečí uklouznutí a vytváří na hladkých plochách ochranný film, který zvyšuje lesk, zvýrazní barvu, je samolešticí a odpuzuje špínu.
Dodavatel: Lenka Havlíková, chemie pro kámen AKEMI
LAPIDOLITH – fluatační prostředek vhodný pro velké teracové plochy (nákupní střediska, haly atd.).
Je bezbarvým roztokem chemicky aktivních metalických fluor – silikátů. Určen pro zpevnění povrchů nových i starších teracových a betonových podlah. Proniká do struktury cementové matrice a způsobuje vytvrdnutí do hloubky. Zvyšuje odolnost vůči většině kyselin a alkálií, organických a anorganických chemikálií, olejů a maziv, penetruje cementové substráty, zvyšuje otěruvzdornost podlah.
POZOR: Doporučujeme, aby nanášení tohoto přípravku prováděla odborná firma, která má potřebné znalosti a zkušenosti.
Dodavatel: DANĚK Kámen-Keramika s.r.o.