Charakteristika dlažeb

Teracová dlažba je vyráběna technologií hermetického lisování z vysoce kvalitního vibrolisovaného betonu, který se vyznačuje vysokou pevností, otěruvzdorností a je mrazuvzdorný. Při výrobě jsou používány zásadně kvalitní přírodní materiály jako ostře tříděné drtě, vysokopevnostní cementy, barevně stálé pigmenty a stavební chemie zaručující nízkou pórovitost.

Typy výrobku:

Jednovrstvá teracová dlaždice GRANEX®
Dvouvrstvé teracové dlaždice MRAMORIT® a MRAMORA®

Popis výrobku:

Jednovrstvá teracová dlaždice GRANEX® je vyrobena unikátní technologií jednovrstevného lisování a je v celém profilu tvořena jednou vrstvou vysoce kvalitních vstupních surovin jako jsou ostře tříděné ušlechtilé drtě, vysokopevnostní cementy, barevně stálé pigmenty a stavební chemie.

Dvouvrstvé teracové dlaždice MRAMORIT® a MRAMORA® jsou vyráběny technologií dvouvrstvého lisování a jsou tvořeny pohledovou (nášlapnou) vrstvou z vysoce kvalitních materiálů a spodní jádrovou (suchou) vrstvou z portlandského cementu a běžných drtí.

Rozměry a povrchové úpravy:

Teracové dlaždice vyrábíme v následujících rozměrech a povrchových úpravách

Počet vrstevTyp dlaždiceNázev dlaždicePovrchVlastnosti povrchuImpregnovánoRozměry v mmDoporučené použití
DvouvrstváMramora®Mramora®broušenýhladkýne300 x 300 x 27interiér
Mramorit®Mramorit®broušenýhladkýne400 x 400 x 35interiér
tryskanýtryskaný – protiskluznýano400 x 400 x 35exteriér
reliéf kámen | břidlicejemně tryskaný – protiskluznýano400 x 400 x 38exteriér
Mramorit XL®tryskanýtryskaný – protiskluznýano600 x 400 x 35exteriér
reliéf kámenjemně tryskaný – protiskluznýano600 x 400 x 38exteriér
JednovrstváGranex®Granex®broušenýhladkýne400 x 400 x 20interiér
tryskanýtryskaný – protiskluznýano400 x 400 x 20exteriér
reliéf kámen | břidlice | dřevojemně tryskaný – protiskluznýano400 x 400 x 22exteriér
Granex XL®broušenýhladkýne600 x 400 x 27interiér
tryskanýtryskaný – protiskluznýano600 x 400 x 27exteriér
reliéf kámen | břidlicejemně tryskaný – protiskluznýano600 x 400 x 27exteriér
Granex XXL®tryskanýtryskaný – protiskluznýano800 x 400 x 30exteriér
reliéf kámen | břidlicejemně tryskaný – protiskluznýano800 x 400 x 30exteriér

Impregnace:

Nášlapná plocha dlaždice s tryskaným nebo jemně tryskaným povrchem je v rámci technologie výroby vždy průmyslově ošetřená impregnačním prostředkem. Impregnace proniká do pórů a kapilár, kde vytváří kvalitní ochranu proti vnikání kapalin, povrch se tak hydrofobizuje (odpuzuje vodu), ale současně nedochází k omezení difúze vodních par, aby přirozená vnitřní vlhkost měla možnost unikat. Díky impregnaci se tak snižuje možnost vzniku vápenných výkvětů při jejím vysychání. Takto ošetřená dlaždice se vyznačuje snadnou provozní údržbou a úklidem, což ocení především uživatel.

Impregnace na povrchu dlažby vydrží i několik let, a to v závislosti na intenzitě používání, například v případě velmi frekventovaných míst, jako jsou schodiště před vlakovými nádražími nebo školami, je nutné impregnaci obnovovat 1x ročně (v extrémních případech 2x ročně). V běžných podmínkách stačí impregnaci obnovovat 1x za 2 roky. V málo frekventovaných prostorách je vhodné impregnaci obnovit po delším období, ale ne déle než 5 let. Doporučuje se provádět obnovu impregnace společně s čištěním dlažby a regenerací barev pomocí dále uvedených prostředků.

Obnova impregnace je velmi jednoduchá, a to pomocí impregnačního prostředku Impregnit, který nabízíme v plastových obalech o objemu 1 litr, které stačí na regeneraci cca 10 m2 terasy.

Barevné vzory výrobků:

Teracové dlaždice jsou vyráběny v různých barevných vzorech, které jsou označeny třímístnými číselnými kódy. Jednotlivé vzory jsou podrobně uvedeny v dílčích produktových listech pro jednotlivé typy dlažby se stejnými rozměry a povrchovými úpravami.